Blog o naší úžasné rozrůstající rodině, našich zážitcích, pokrocích a názorech

neděle 4. března 2018

Vycucaná maminka

    Trochu ponuré téma. Je neděle, venku zrovna několik dní nádherně mrzlo a všude se bruslí. Dnes bylo taky krásně. Já sotva stojím, těžce se mi polyká (angína?), Zoe tečou nudle, má zvýšenou teplotu a večer blinkala hleny, protože pořádně nesmrká. Běla se vyhrabala z pořádné rýma a má ji znova. Ondra se nejspíš taky už vyhrabal z chřipky, ale dnes už skládal dřevo. Norinka je u babičky. Prý kašle..
    Začalo to 8.12.- kašel, který se zhoršoval až přešel v děsivý kašel. Před Vánoci jsem šla na ORL, doktorka mi napsala ATB na 5 dní a řekla mi, že je brát nemusím, ale vzhledem k okolnostem je doporučuje. Nepomohla snad ani trochu. Mezi svátky jsem šla k obvoďákovi a ten mi řekl, že je to jasně nedoléčené, antibiotika na 5 dní je málo a napsal mi jiná na 14dní, přiznám se, že jsem je po 10 dnech brát přestala.. Co z toho chudák Bělunka v tom mlíku asi má?
   (leden) Asi týden byl klid a pak to začalo znovu. Kašel naštěstí už přešel, ale trápily mě ucpané dutiny a celková únava. Jiný doktor na ORL mi opět doporučil ATB, protože je to nedoléčené, mám 3 děti rychle po sobě, žádný čas na odpočinek.. začala jsem je brát a po dvou dnech si přečetla, že se nedoporučují při kojení, takže jsem je po dohodě opět brát přestala. Přečetla jsem si článek nějakého mladého doktora, který psal, že podle něj není tak důležité brát ATB přesně na čas, jak všude říkají a není ani nutné je dobírat, protože po pár dnech by měla hlavně nahodit vlastní imunitní systém.. dobře, můžu se tímhle článkem chlácholit. Nicméně to snačilo a já se cítila opět dobře.
    (únor) Zoe je druhá kapitola, ale zkráceně- začala se nad míru počůrávat a čím dál častěji nehlásila ani kakání. Chtěla jsem trávit nějaký čas jen s ní a co mě nenapadlo- plavání... A už jsem si nesla domů angínu jako trám. Já mám to štěstí, že nemoci mě potkají vždy v pátek, takže s nimi musím vydržet minimálně do pondělí. Užili jsme si krásný masopustní průvod, večer jsme se těšili na obecní tancovačku a já měla teplotu 39. Tentokrát prášky zabraly rychle a spolehlivě.
     Ani jsem nezmínila, že nemocný začal být vlastně Ondra. Mezi mými nemocemi lehl párkrát i on a holky se rýmy a kašle nezbavily snad po celou dobu.
     Je fakt, že jsme si mezi nemocemi užili krásný výlet do Harrachova, kde jsme nechali nakrýt Brigi, naši vlčici (v dubnu se těšíme na štěňátka). A na konci února jsme si stihli užít i úžasný prodloužený víkend v Peci pod Sněžkou, kde pekelně mrzlo, že má Bělunka doteď omrzlé tváře a to jsem ji měla většinou schovanou v šátku. Proč to zmiňuju?
    Výlety jsme si užili ve zdraví a z nich se vrátili taky zdraví, tak kde je chyba? Jeden léčitel, u kterého jsme byli, tvrdí, že za nemoci některých citlivějších jedinců můžou bezdrátové sítě. Jejich koncentrace ve vzduchu bude pro lidi brzy likvidující. Wi-Fi, Bluetooth, bezdrátové pevné linky,... Je to až děsivé. Více o tomto tématu si můžete poslechnout zde, v rozhovoru s Milanem Heinem. Je to celkem děsivé.
    Čekala jsem, kdo mi TO řekne a má velmi přímá a upřímná kamarádka nezklamala, když mi na rovinu napsala, že bych měla přestat kojit, že jsem prostě jen vycucaná matka. Tři malé děti, za kterými neustále běhám a jedno z nich pořád kojím, tělo je unavené a kojení ho vyčerpává ještě víc... Ale já se kojení asi nechci vzdát. Myslím, že je pro dítě moc důležité. Zkusím doplit vitamíny, které mi chybí.. a nechám tomu ještě volný průběh... Bude jaro, určitě bude líp :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat